1.5SMC6.8A
Extended
Manufacturer
Meritek
MFR.Part #
1.5SMC6.8A
JLCPCB Part #
C3718758
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-65℃~+150℃ 1.5kW 10.5V 144.8A 1mA 5.8V 6.45V TVS Unidirectional DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS