1.5SMC440A
Extended
Manufacturer
Meritek
MFR.Part #
1.5SMC440A
JLCPCB Part #
C3719275
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-65℃~+150℃ 1.5kW 1uA 2.5A 376V 418V 602V TVS Unidirectional DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS