MLX91220KDC-ABF-050-TU
MFR.Part #
MLX91220KDC-ABF-050-TU
JLCPCB Part #
C7456890
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+125℃ 1.09mΩ 2.4kVrms 2us 300kHz 4.5V~5.5V 40mV/A Overcurrent Protection、Bidirectional detection、Dual-channel overcurrent detection Support ±50A SOIC-8 Current Sensors ROHS