LM2576S-3.3-MS
Extended
Manufacturer
MSKSEMI
MFR.Part #
LM2576S-3.3-MS
JLCPCB Part #
C5189810
Package
TO-263-5
Description
-40℃~+125℃@(TJ) 1 3.3V 3A 52kHz 6V~40V 7.5mA Buck Buck Built-in Fixed No TO-263-5 DC-DC Converters ROHS