BZT52C12
Extended
Manufacturer
MSKSEMI
MFR.Part #
BZT52C12
JLCPCB Part #
C2891469
Package
SOD-123
Description
1 Independent 100nA@8V 11.4V~12.7V 12V 150Ω 25Ω 500mW SOD-123 Zener Diodes ROHS