BZX584C27
Extended
Manufacturer
MOT
MFR.Part #
BZX584C27
JLCPCB Part #
C6771834
Package
SOD-523
Description
150mW 25.65V~28.35V 27V 295Ω 40nA@19V SOD-523 Zener Diodes ROHS