BZT52C6V2S
Extended
Manufacturer
MOT
MFR.Part #
BZT52C6V2S
JLCPCB Part #
C6771782
Package
SOD-323
Description
1 Independent 150Ω 2.4uA@4V 200mW 5.89V~6.51V 6.2V ±5% SOD-323 Zener Diodes ROHS