BZT52C3V6S
Extended
Manufacturer
MOT
MFR.Part #
BZT52C3V6S
JLCPCB Part #
C6771776
Package
SOD-323
Description
1 Independent 200mW 3.42V~3.78V 3.6V 5uA@1V 600Ω ±5% SOD-323 Zener Diodes ROHS