MS140N30HGB3
Extended
Manufacturer
MASPOWER
MFR.Part #
MS140N30HGB3
JLCPCB Part #
C5353701
Package
TO-264
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.04kW 14.8nF 140A 185nC@10V 27mΩ@10V 300V 3V 55pF TO-264 MOSFETs ROHS