ESB150NH40SN
Extended
Manufacturer
MASPOWER
MFR.Part #
ESB150NH40SN
JLCPCB Part #
C19724662
Package
FD-3
Description
-40℃~+175℃ 1 Pair Common Cathode 1.05V@150A 1250W 150A 2.1kA 400V 90ns FD-3 Fast Recovery / High Efficiency Diodes ROHS