TPSMB160CA-VR
MFR.Part #
TPSMB160CA-VR
JLCPCB Part #
C3712039
Description
-65℃~+150℃ 160V 178V 1uA 2.3A 259V 600W Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS