TP1.5KE12CA
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
TP1.5KE12CA
JLCPCB Part #
C1976429
Package
DO-201
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 10.2V 11.4V 16.7V 5uA 91A Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS DO-201 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS