SMDJ160CA
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
SMDJ160CA
JLCPCB Part #
C1973222
Package
DO-214AB
Description
-65℃~+150℃ 160V 197V 259V 2uA 334.63A@8/20us 4kW@10/1000us Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS DO-214AB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS