SMCJ78CA
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
SMCJ78CA
JLCPCB Part #
C5275019
Package
DO-214AB
Description
-65℃~+150℃ 1.5kW 11.9A 126V 1uA 78V 86.7V Bidirectional TVS DO-214AB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS