SMCJ48CA
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
SMCJ48CA
JLCPCB Part #
C151287
Package
DO-214AB
Description
-65℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 19.4A@10/1000us 1uA 48V 58.9V 77.4V Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS DO-214AB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS