SMCJ12CA
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
SMCJ12CA
JLCPCB Part #
C78808
Package
DO-214AB
Description
-65℃~+150℃ 1.5kW 12V 13.3V 19.9V 75.4A Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS DO-214AB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS