SMBJ40CA
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
SMBJ40CA
JLCPCB Part #
C151262
Package
DO-214AA
Description
-65℃~+150℃ 1uA 40V 49.1V 600W@10/1000us 64.5V 9.3A@10/1000us Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS DO-214AA ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS