SMAJ40CA
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
SMAJ40CA
JLCPCB Part #
C223989
Package
DO-214AC(SMA)
Description
-65℃~+150℃ 1uA 400W@10/1000us 40V 49.1V 6.2A 64.5V Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS DO-214AC(SMA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS