SMAJ150CA
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
SMAJ150CA
JLCPCB Part #
C1972943
Package
DO-214AC(SMA)
Description
-65℃~+150℃ 1.6A@10/1000us 150V 185V 1uA 243V 400W@10/1000us Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS DO-214AC(SMA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS