SMA6J15CA
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
SMA6J15CA
JLCPCB Part #
C1977726
Package
DO-214AC(SMA)
Description
-65℃~+150℃ 15V 16.7V 1uA 24.4V 25.1A 600W@10/1000us Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS DO-214AC(SMA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS