SK055NRP
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
SK055NRP
JLCPCB Part #
C3614446
Package
TO-263(D2PAK)
Description
-40℃~+125℃ 1 SCR 1.5V 1.8V 1kV 40mA 55A 60mA TO-263(D2PAK) Thyristors (SCR)/Modules ROHS