SJ6016N2RP
MFR.Part #
SJ6016N2RP
JLCPCB Part #
C17236935
Package
TO-263
Description
-40℃~+150℃ 1.5V 1.6V 10mA 16A 35mA 600V One unidirectional thyristor TO-263 Thyristors (SCR)/Modules ROHS