5KP28CA-B
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
5KP28CA-B
JLCPCB Part #
C1667450
Package
P600
Description
-55℃~+175℃ 112.3A@10/1000us 28V 2uA 34.4V 45.4V 5kW@10/1000us Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS P600 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS