5KP250CA-B
MFR.Part #
5KP250CA-B
JLCPCB Part #
C1667762
Description
-55℃~+175℃ 12A@10/1000us 250V 2uA 306V 425V 5kW@10/1000us Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS P600 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS