5KP170CA
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
5KP170CA
JLCPCB Part #
C1976420
Description
-55℃~+175℃ 170V 18.5A 189V 275V 2uA 5kW@10/1000us Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS P600 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS