5KP160CA
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
5KP160CA
JLCPCB Part #
C1983930
Description
-55℃~+175℃ 160V 178V 19.7A 259V 5kW@10/1000us Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS P600 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS