5KP15A-HR
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
5KP15A-HR
JLCPCB Part #
C3714161
Package
P600
Description
-55℃~+175℃ 15V 16.7V 209A 24.4V 2uA 5kW IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional P600 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS