5KP130CA
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
5KP130CA
JLCPCB Part #
C1975847
Package
P600
Description
-55℃~+175℃ 130V 144V 209V 24.4A 2uA 5kW@10/1000us Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS P600 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS