5.0SMDJ36CA
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
5.0SMDJ36CA
JLCPCB Part #
C141713
Package
DO-214AB
Description
-65℃~+150℃ 36V 44.2V 58.1V 5kW@10/1000us 5uA 86.1A@10/1000us Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS DO-214AB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS