1.5SMC550CA
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
1.5SMC550CA
JLCPCB Part #
C2760100
Package
SMC
Description
-65℃~+150℃ 1.5kW 1uA 2A 495V 522.5V 760V Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS SMC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS