1.5SMC15CA
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
1.5SMC15CA
JLCPCB Part #
C1975872
Package
DO-214AB
Description
-65℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 12.8V 14.3V 1uA 21.2V 71.7A Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS DO-214AB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS