1.5KE51CA
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
1.5KE51CA
JLCPCB Part #
C1976418
Description
-55℃~+175℃ 1.5kW@10/1000us 1uA 21.7A@10/1000us 43.6V 53.6V 70.1V Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS DO-201 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS