1.5KE440CA
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
1.5KE440CA
JLCPCB Part #
C151150
Package
DO-201
Description
-55℃~+175℃ 1.5kW@10/1000us 1uA 2.5A@10/1000us 376V 462V 602V Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS DO-201 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS