1.5KE16CA
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
1.5KE16CA
JLCPCB Part #
C413586
Package
DO-201
Description
-55℃~+175℃ 1.5kW 13.6V 15.2V 1uA 22.5V 67.6A Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS DO-201 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS