1.5KE15CA
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
1.5KE15CA
JLCPCB Part #
C1973328
Package
DO-201
Description
-55℃~+175℃ 1.5kW@10/1000us 12.8V 15.8V 1uA 21.2V 71.7A@10/1000us Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS DO-201 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS