SMCJ78CA
Extended
Manufacturer
Liown
MFR.Part #
SMCJ78CA
JLCPCB Part #
C2990152
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 11.9A 126V 1uA 78V 86.7V Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS