SMBJ90CA
Extended
Manufacturer
Liown
MFR.Part #
SMBJ90CA
JLCPCB Part #
C2989945
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 100V 146V 1uA 4.1A 600W 90V Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS