SMBJ48CA
Extended
Manufacturer
Liown
MFR.Part #
SMBJ48CA
JLCPCB Part #
C2989935
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 1uA 48V 53.3V 600W 7.8A 77.4V Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS