5.0SMDJ36A-Q
Extended
Manufacturer
Liown
MFR.Part #
5.0SMDJ36A-Q
JLCPCB Part #
C18347536
Package
DO-214AB
Description
-55℃~+150℃ 1 2uA 36V 44.2V 58.1V 5kW@10/1000us 86.1A@10/1000us IEC 61000-4-2 TVS Unidirectional DO-214AB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS