5.0SMDJ75A
Extended
Manufacturer
Liown
MFR.Part #
5.0SMDJ75A
JLCPCB Part #
C2990379
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 121V 2uA 41.4A 5kW 75V 83.3V IEC 61000-4-2 TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS