5.0SMDJ60CA
Extended
Manufacturer
Liown
MFR.Part #
5.0SMDJ60CA
JLCPCB Part #
C2990413
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 2uA 51.7A 5kW 60V 66.7V 96.8V Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS