5.0SMDJ40CA
Extended
Manufacturer
Liown
MFR.Part #
5.0SMDJ40CA
JLCPCB Part #
C2990406
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 2uA 40V 44.4V 5kW 64.5V 77.6A Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS