5.0SMDJ36A
Extended
Manufacturer
Liown
MFR.Part #
5.0SMDJ36A
JLCPCB Part #
C2990368
Package
SMC(DO-214AB)
Description
2uA 36V 40V 58.1V 5kW 86.1A IEC 61000-4-2 TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS