1.5KE250A
Extended
Manufacturer
Liown
MFR.Part #
1.5KE250A
JLCPCB Part #
C3034409
Package
DO-201
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 1uA 214V 263V 344V 4.4A@10/1000us IEC 61000-4-2 TVS Unidirectional DO-201 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS