LR6206-T36
Extended
Manufacturer
LR
MFR.Part #
LR6206-T36
JLCPCB Part #
C914134
Package
SOT-23
Description
-40℃~+85℃ 1 220mV@(100mA) 3.6V 300mA 6.5V 6uA Fixed Positive SOT-23 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS