LR8103B-T33
MFR.Part #
LR8103B-T33
JLCPCB Part #
C5179956
Package
SOT-23-5L
Description
-10℃~+85℃@(Ta) 1 3.3V 300mA 320mV@(100mA) 6.5V 75dB@(100Hz) 800nA Fixed Positive Short Circuit Protection、Enable control SOT-23-5L Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS