LND16N60
MFR.Part #
LND16N60
JLCPCB Part #
C483627
Package
TO-220F-3
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 15pF 16A 180W 2.64nF 4V 500mΩ@10V 53.2nC@10V 600V TO-220F-3 MOSFETs ROHS