LND12N50
MFR.Part #
LND12N50
JLCPCB Part #
C2836229
Package
TO-220F-3
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.612nF 12A 33.2nC@10V 4V 500V 550mΩ@10V 6pF N-Channel TO-220F-3 MOSFETs ROHS