LNC16N65
MFR.Part #
LNC16N65
JLCPCB Part #
C483622
Package
TO-220
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 15pF 16A 180W 2.64nF 4V 53.9nC@10V 600mΩ@10V 650V TO-220 MOSFETs ROHS