LNC12N60
MFR.Part #
LNC12N60
JLCPCB Part #
C439152
Package
TO-220
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.96nF 12A 150W 163pF 40.8nC@10V 4V 600V 7.2pF 750mΩ@10V N-Channel TO-220 MOSFETs ROHS